Odzyskiwanie danych nośniki nietypowe

Odzyskiwanie danych z nośników nietypowych , jest dość enigmatycznym pojęciem. Dlatego należy określić jakie to nośniki danych.

Krótko mówiąc niestandardowe nośniki danych to takie , które swoją przygodę na rynku danych miały krótko i w małej ilości ,choć jeden z nośników nietypowych po dziś dzień jest wykorzystywany jako nośnik kopi zapasowej.

Należy podkreślić że do nośników nietypowych obecnie zaliczamy dyskietki 3,5 cala oraz ich krótkotrwałego konkurenta dyskietki 3 calowe stworzone przez konsorcjum producentów, zdominowane przez Matsushitę 1983.

Dyskietki 3,5 cala oraz 3 cale są do tej pory użytkowane w niektórych urzędach miast oraz w dużych instytucjach Państwowych min w ZUS.

Kolejnym nośnikiem nietypowym do przetrzymywania danych są DYSKI MEGNETOOPTYCZNE.

Krótko mówiąc jest po hybrydowe połączenie dyskietki z płytą kompaktową. Schemat działania tego hybrydowego połączenia jest następujący  głowica magnetyczna zapisuje dane w miejscu punktowo podgrzewanym przez laser, a odczyt następuje poprzez sprawdzanie polaryzacji promienia lasera odbitego od namagnesowanego miejsca.

Po raz pierwszy użyto tego hybrydowego nośnika danych w komputerach NeXT, i choć nigdy nie zdobyły szerszej popularności do dziś dzień stosowane są jako nośniki kopii zapasowej ze wglądu na gwarancję dużej trwałości zapisanych danych.

Nośników nietypowych jest cała i ciężko określić wszystkie , które zostały wyprodukowane.

Firma Del-System zajmuje się odzyskiwaniem danych również z nośników , które nie są ogólnie dostępnie lub zostały wyprodukowane w niewielkiej ilości.

Zapraszamy do kontaktu w celu odzyskania danych i ustalania możliwości odzyskania danych jeśli posiadają Państwo nietypowy nośnik odzyskania danych.